W obronie rozumu

Psycholog dba o twoje bezpieczeństwo. Bardziej niż myślisz – rozmowa w trójce

– Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szerokie zastosowania w życiu codziennym mają odkrycia psychologów. Tymczasem to tym naukowcom zawdzięczamy prosty patent na bezpieczniejszą podróż samochodem a nawet sposób na zmniejszenie liczby katastrof lotniczych – mówi psycholog dr Tomasz Witkowski.

Wystarczy kliknąć na ikonę PLAY, aby posłuchać całej audycji. images (1)

Audycji „Obieg otwarty” można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie „Zapraszamy do Trójki”. Przygotowuje ją Agnieszka Stępień.

Reklamy

3 comments on “Psycholog dba o twoje bezpieczeństwo. Bardziej niż myślisz – rozmowa w trójce

 1. gość
  Czerwiec 18, 2014

  To niech dba dalej, ale niech mi się jedna z drugą dziunia po SWPS nie włamuje do duszy za pomocą uzyskanych na studiach wytrychów „bo ona jest PSYCHOLOGIEM i ma duże doświadczenie”.

  Ja mam znacznie większe – z psychologami. 😛

 2. Tk
  Czerwiec 30, 2014

  Jest oczywiście pewna grupa dobrych psychologów ale są tez tysiące szarlatanek. Wiele z nich siedzi na etatach w fundacjach,stowarzyszeniach tzw. kobiecych , w OPS,GOPS,MOPS,RODiK,CPR itp ,gdzie swoja chorą empatią szkodzi. Co roku mamy 70 i więcej tysięcy rozwodów z których połowa to wynik niebezpiecznej i nieudolnej „pracy” pań psycholożek z w/w. Panie te z góry traktują mężczyzn jako sprawców , epatując zamiast rozumem solidarnością jajników/nie boję się użyć tego słowa bo jest tu adekwatne i nikogo ,poza jajnikami,nie obraża/. Panie i nieliczni panowie tam zatrudnieni piszą skandaliczne wręcz opinie, które doprowadzają nie tylko do rozpadu związków ale też są podstawą w sądach do odbierania dzieci rodzicom.Psychologowie i psycholodzy są również biegłymi sądowymi . Ci „eksperci” i etatowcy w/w instytucji nierzadko biorą bezczelnie wysokie opłaty za te opinie od np. osób chcących kogoś ubezwłasnowolnić czy wsadzić za domniemanie molestowania dzieci czy domniemane gnębienie. To skandal i czas aby zacząć o tym mówić głośno panie Witkowski!!!Pan jest również profesorem psychologiem, uczy pan !Nie może tak być aby na podstawie opinii psycholożki iż „opiniowana może mówić prawdę” skazywano chłopaka /było w Interwencja polsat/za rzekomy gwałt bo to chore a pani psycholog ewidentnie zastosowała solidarność jajników . Przypomnę: ten chłopak popełnił samobójstwo w więzieniu a rzekoma ofiara ma zaledwie dozór kuratora. To hańba dla polskiej psychologii!!!

  • Tomasz Witkowski
   Czerwiec 30, 2014

   Szanowny Panie, dziękuję za komentarz, a także za pouczenia i napomnienia: „To skandal i czas aby zacząć o tym mówić głośno panie Witkowski!!!Pan jest również profesorem psychologiem, uczy pan !” Nie wiem, czy podjął Pan wysiłek zapoznania się z moimi publikacjami, obawiam się, że jednak nie. Polecam rozdział 4 drugiego tomu „Zakazanej” i inne publikacje (przeczytanie ich wszystkich zajmie Panu dużo więcej czasu niż napisanie kolejnych kilkudziesięciu komentarzy). Myli się Pan również twierdząc, ze jestem profesorem. Nie, nie jestem i nie uczę studentów. Wszystko co robię, robię w swoim wolnym czasie, często ze szkodą dla swojego życia zawodowego i rodzinnego, dlatego szczególnie przykro mi, kiedy słyszę podobne upomnienia, które w najgorszy możliwy sposób wpisują się w polski sposób funkcjonowania internetu.
   P.S. Napisał Pan: „Co roku mamy 70 i więcej tysięcy rozwodów z których połowa to wynik niebezpiecznej i nieudolnej “pracy” pań psycholożek z w/w.” Skąd Pan wie, że połowa to wynik pracy psychologów? Prowadzi Pan badania? Czy raczej rzuca Pan swoimi szacunkami, nie zadając sobie jakiegokolwiek trudu sprawdzenia ich zasadności? Proszę podać jakiekolwiek źródło tych liczb.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on Czerwiec 16, 2014 by .
Reklamy

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 134 obserwujących.

%d blogerów lubi to: