W obronie rozumu

Psychologia – jeszcze nauka czy już tylko agresywny marketing?

Tak zatytułowany został wykład plenarny, który wygłoszę na zaproszenie organizatorów w trakcie IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej ”Psychologia – Konsumpcja – Jakość Życia”, która odbędzie się w dniach 17-18 października 2014 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Organizatorami konferencji są Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. W imieniu organizatorów i swoim serdecznie zapraszam.

Szczegółowy program konferencji do pobrania Tutaj

Streszczenie wykładu

Psychologia jest młodą nauką z ciągle niedoskonałą metodologią. Jednocześnie jest to dziedzina działalności praktycznej, o ściśle merkantylnym charakterze, która zagospodarowała olbrzymie obszary rynku. Psychologowie oferują usługi związane z szeroko rozumianym rozwojem, zdrowiem psychicznym, z radzeniem sobie z codziennymi trudnościami i wydarzeniami traumatycznymi. Zapotrzebowanie i moda na to co naukowe i rzetelne zaowocowało ofertą wykorzystującą odkrycia neuronauki. Wielu psychologów oferuje usługi neuromarketingu, neuroobrazowanie w diagnozowaniu zaburzeń psychicznych itp. Tak dynamicznie rozwijający się rynek usług psychologicznych rodzi pytania o ich podstawy empiryczne. Analiza niektórych prac badawczych prowadzi do wątpliwości co do ich celu. Czy jest on podporządkowany nauce czy też służy marketingowi usług psychologicznych? Celem wykładu jest wzbudzenie refleksji nad problemem podporządkowania nauki agresywnemu marketingowi usług psychologicznych.

_69456899_81711769

Reklamy

One comment on “Psychologia – jeszcze nauka czy już tylko agresywny marketing?

  1. Tomasz Witkowski
    Październik 13, 2014

    Właśnie otrzymałem od organizatorów konferencji informację, że na mój wykład plenarny mogą przyjść osoby z zewnątrz. Zapraszam zatem serdecznie wszystkich zainteresowanych w sobotę, 18 października o godzinie 9:00 do Katowic, do Centrum Informacji Naukowej UŚ, gdzie będzie odbywać się konferencja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on Wrzesień 22, 2014 by and tagged , , , , , .
Reklamy

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 134 obserwujących.

%d blogerów lubi to: