W obronie rozumu

Prof. Elizabeth Loftus laureatem nagrody Johna Maddoxa w 2016 roku!

Zaledwie miesiąc temu „The Psychologist” przeprowadził ze mną (jeszcze nieopublikowany) króciutki wywiad z okazji ukazania się mojej książki Psychology Led Astray: Cargo Cult in Science and Therapy. Jedno z pytań dotyczyło książek, które wywarły na mnie największy wpływ. Bez zastanowienia wymieniłem jako pierwszą Elizabeth Loftus, uzasadniając to jej niezwykłą intelektualną odwagą. Jakaż była moja radość, kiedy dowiedziałem się, że zaledwie kilka dni temu została laureatem prestiżowej nagrody Johna Maddoxa, przyznawanej za: „standing up for science”. Myślę, że poza rzeszą jej wrogów i hejterów, nikt, kto choć trochę rozumie naukę, nie ma najmniejszych wątpliwości co do trafności tegorocznej decyzji. Szczerze i gorąco gratuluję jej tej nagrody!

Z przykrością jednak muszę oświadczyć, że pomimo wielu poszukiwań, nie znalazłem w polskojęzycznym Internecie ani jednej wzmianki na ten temat. Cóż, chyba nas to niewiele obchodzi, a przynajmniej dziennikarzy i tych, którzy na podstawie fałszywych wspomnien nie zostali jeszcze przez nikogo oskarżeni…

Więcej na temat przyznania tegorocznej nagrody można przeczytać w artykule opublikowanym w „The Guardian„oraz w innych źródłach angielskojęzycznych:

False memory, manipulation and the tooth fairy, the Financial Times (£).

BBC Radio 4’s Today programme, (from 2:44:45)

BBC World Service Newshour (from 45.11)

Sense in the face of hostility, the psychologist.

UCI Professor Wins International Award, Orange County Business Journal.

John Maddox Prize win for Elizabeth Loftus, Goldsmiths.

UCI professor awarded 2016 John Maddox Prize for Standing up for Science, UCI News.

Loftus awarded 2016 John Maddox Prize for Standing up for Science, UCI School of Social Ecology.

AAAS Board Member Elizabeth Loftus Receives Maddox Prize, AAAS.

d8a9b9d6-988d-4f05-b229-d3f6f6070d4b

Reklamy

One comment on “Prof. Elizabeth Loftus laureatem nagrody Johna Maddoxa w 2016 roku!

  1. Jarek
    Listopad 25, 2016

    Ja też szczerze i gorąco gratuluję E.F. Loftus tej nagrody. Też mi jest bardzo przykro, że Polska jest 100 % naukową pustynią jeśli chodzi o fałszywe wspomnienia (oskarżenia, wyroki sądowe) o nadużycia seksualne w rozwodzie, które w rzeczywistości nigdy się nie wydarzyły, które zostały wymyślone i sfabrykowane przez wredne złośliwe mamusie m.in. z wszelkiej maści samozwańczych i profeministycznych social services JUGENDAMT-ów antyprzemocowych i pomocowych wobec KOBIET i dzieci gdzie typki spod ciemnej gwiazdy takie jak Maria Beisert, Helena Sęk promują pseudoksiążkę Magdaleny Czub ” Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie”(2016) takimi zakłamanymi słowami : „Jako przykład wielkopolskiej dobrej roboty, gdzie bez hałasu, efektywnie i rzetelnie podejmuje się trud dla społecznej korzyści. M. Czub przygotowała bardzo wartościową i potrzebną książkę” Ta książka to stek idiotyzmów nadających się na makulaturę bo m.in. w indeksie haseł nie ma litery F czyli brakuje m.in. fałszywych oskarżeń, fałszywych terapii,fałszywych przesłuchań, fałszywych wspomnień, fałszywych wyroków sądowych, fałszywych zeznań naocznych świadków itd. Co gorsza brakuje też : prania mózgów dzieciom, dezinformacji dzieci, perswazji do składania fałszywych zeznań przeciwko ich ojcom itd.Pozdrawiam panie dr, Tomaszu Witkowski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on Listopad 24, 2016 by and tagged , , , , , .
Reklamy

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 136 obserwujących.

%d blogerów lubi to: