W obronie rozumu

Moja nowa książka już w druku!

Wspaniała książka, pełna nieoczekiwanych i wnikliwych odpowiedzi na dociekliwe pytania. Cała psychologia i nauka o umyśle widoczna jak na dłoni. Musisz to przeczytać.

Prof. Michael S. Gazzaniga, University of California, Santa Barbara

Te entuzjastyczne słowa autora Istoty człowieczeństwa odnoszą się do mojej najnowszej książki: Shaping Psychology. Perspectives on Legacy, Controversy and the Future of the Field, która po dwóch latach wytężonej pracy trafiła wreszcie do druku. Ukaże się jesienią tego roku nakładem prestiżowego wydawnictwa Palgrave Macmillan (oficyna należąca do Springer Nature).

Shaping Psychology to angażująca i często prowokująca książka wypełniona fascynującymi spostrzeżeniami wybitnych badaczy, których prace zadecydowały o rozwoju nauk psychologicznych. Każdy, kogo interesuje przeszłość, teraźniejszość lub przyszłość psychologii powinien natychmiast przeczytać tę książkę.

Prof. Daniel L. Schacter, Harvard University, autor Siedmiu grzechów pamięci

Shaping Psychology to unikalny zbiór pogłębionych wywiadów z najbardziej wpływowymi psychologami żyjącymi i pracującymi obecnie. Przeprowadzone pod koniec dekady, która wstrząsnęła psychologią, umożliwiają wgląd w kontrowersje leżące u podstaw współczesnej psychologii, prezentują zderzenie wizji tego, czym jest psychologia jako nauka i co przyniesie jej przyszłość. Rozmówcy dzielą się również z autorem refleksjami na temat swoich największych osiągnięć i wyzwań, przed jakimi stoi ta dziedzina. Są wśród nich  Noam Chomsky, Elizabeth Loftus, Daniel Kahneman, i dwunastu innych, którzy ukształtowali psychologię, jaką znamy dzisiaj. Reprezentują szeroki zakres specjalizacji, od badań naukowych po praktykę zdrowia psychicznego, od psychologii głównego nurtu poprzez psychologię krytyczną i neuronaukę aż do ruchu Open Science. Szczerze wypowiadają się na temat kryzysu psychologii analizując jego przyczyny, konsekwencje oraz sposoby przezwyciężenia.
Rozmowy przybliżają również sylwetki tych wielkich myślicieli i naukowców ukazując kim są jako ludzie, ich życie i doświadczenia, które ukształtowały ich światopogląd. Badacze, praktycy, studenci, dziennikarze i każdy, kto interesuje się psychologią, nauką i historią nauki z pewnością znajdzie coś dla siebie w tej książce.

Więcej o książce na stronach Palgrave Macmillan.

Równolegle z pracami edytorskimi nad angielskojęzycznym wydaniem trwają prace nad tłumaczeniem książki na język polski. Szczegóły wkrótce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 170 obserwujących.

%d blogerów lubi to: