W obronie rozumu

Wyciek hipokryzji

To tytuł mojego artykułu, który ukazał się 12 kwietnia 2024 r. w „Magazynie Dziennika Gazety Prawnej”. Opisuję w nim skandal związany z ujawnieniem plików WPATH, demaskuję niektóre kłamstwa na temat niepożądanych skutków ubocznych interwencji medycznych tzw. medycyny płci, mechanizmy psychologiczne, które sprawiają, że mimo ujawnienia prawdy, beztroska w eksperymentowaniu na dzieciach i nastolatkach nie zniknie zbyt szybko. Zapraszam do lektury!

Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu, kliknij TUTAJ.

Posty o podobnej tematyce:

Inkluzywność ponad wszystko

Stłamsić ofiarę

4 comments on “Wyciek hipokryzji

  1. B
    13 kwietnia, 2024

    Niestety do całości artykułu trzeba wykupić dostęp, ale zapoznałam się o co chodzi z wyciekiem plików organizacji WPATH. To jest bardzo trudny temat. Pracuję na uczelni już ponad 20 lat i dopiero w ostatnich trzech latach spotkałam się z osobami transpłciowymi, które otwarcie o tym powiedziały. Nie jest takim osobom łatwo. Dla mnie te osoby są bardzo pogubione. Po prostu. Są to inteligentne osoby, bardzo dobrze sobie radzą z nauką. Dwie osoby to nie reguła. To tylko moje odczucie, nie mogę ingerować w sferę prywatną studentów i za mało ich znam. Są zestresowane, niektóre mówiły o próbach samobójczych, poważnych problemach psychicznych, czują się wykluczone. Jak wtedy zareagować? Jest to bardzo trudne. Miałam jedno 3-godzinne szkolenie z interwencji kryzysowej dla studentów. Za mało.

    Spotkałam się też z tym problemem w szkole syna koleżanki. 12-latka mająca problem z akceptacją swojej płci biologicznej.

    Dla mnie to jest bardzo trudne do zrozumienia.

    Stawiam sobie pytania: czy kiedyś też takie osoby były, tylko się nie ujawniały? Pewnie tak. Czy część z nich nie epatuje swoją orientacją, płciowością ze względu na szum medialny wokół tych tematów? Czy część zwłaszcza młodzieży nie zaczyna szukać problemu, bo ciągle o tym słyszy?

    Jako prowadząca w studentach widzę ludzi. Szanuję, pochylam się nad ich problemami, mogę pomóc w trudnej chwili idąc im na rękę i pomagając na uczelni zaliczyć dany przedmiot, pokierować zawodowo.

    Nie wiem, jak to określić, ale coraz bardziej widzę, że młodzi ludzie są zagubieni w tym chaosie wiedzy, facebookach, instagramach, itp. I co z pewnością zauważam: mało wymieniają się informacjami. Niby w czasie sekund mogą sobie przekazać notatki, ale np. nie mówią sobie wzajemnie, z czego pytałam. To jest dziwne, bo my od starszych roczników wszystko wiedzieliśmy: ten pyta to, tamtego ulubione pytanie to jest to. Na jednej grupie pytam o coś, na drugi dzień kolejną grupę pytam o to samo i myślę sobie „To już wszyscy odpowiedzą.” Gdzie tam.

    Bardzo mi pomogło szkolenie z komunikacji międzypokoleniowej. Innym prowadzącym też.

    • Joanna
      14 kwietnia, 2024

      Tak zwana dysforia płciowa często współwystępuje z innymi problemami psychicznymi. Zdarza się też, że dziewczyna czy kobieta odrzuca swoją płeć biologiczną w związku z doświadczeniem przemocy seksualnej.

    • Joanna
      14 kwietnia, 2024

      Dawniej też były osoby, które nie akceptowały swojej płci biologicznej czy miały z tym problem, ale teraz idea, że można odrzucać własną płeć biologiczną, jest wręcz propagowana. I materiały WPATH pokazują, że przynajmniej w niektórych krajach robi się operacje „na zamówienie”, które mają na celu osiągnięcie efektu ciała „bezpłciowego” czy „obupłciowego”. Takich ciał przecież w ogóle nie ma w naturze.

      Młodym ludziom może być trudno zaakceptować zmianę ich ciała w okresie dojrzewania, ale to wcale nie musi znaczyć, że są „transpłciowi”. Zwłaszcza w przypadku wcześnie dojrzewających dziewczynek zmiana wyglądu ciała może powodować zakłopotanie czy spotykać się z przykrymi reakcjami rówieśników. Dziewczynka może więc np. źle czuć się z tym, że nie jest „płaska”, ale to nie znaczy, że jest transchłopcem. Natomiast dzisiaj może dojść do takiego wniosku pod wpływem treści, które czyta czy ogląda.

  2. michal
    14 kwietnia, 2024

    hipokryzja? …hmmm..okeslenie chyba dość łagodne.

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Information

This entry was posted on 13 kwietnia, 2024 by .

Archiwum

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

Dołącz do 216 subskrybenta